Активісти вимагають від Ради схвалити закон про покарання за тортури в Криму і на Донбасі

У Києві під посольством Росії активісти 11 травня вимагали від народних депутатів схвалити законопроект, який передбачає покарання за вчинення злочинів проти людяності, військових злочинів і агресії.

Організатором акції виступила Українська Гельсінська спілка з прав людини. Підтримати акцію також прийшли представники громадського об’єднання «Родичі політв’язнів Кремля», повідомляє проект Радіо Свобода Крим.Реалії.

Активісти пояснюють, що українське законодавство не адаптоване до міжнародного саме в частині покарання людей, які здійснювали воєнні злочини і злочини проти людяності, зокрема, в Криму та на Донбасі.

«Не існує жодної норми або статті закону, згідно з якою можна було б притягати до відповідальності людей, які застосовували тортури проти українців на Донбасі чи в Криму. Ми говоримо в цілому про дії силовиків або військових, які катували струмом, задушенням, фізичним насильством. Сьогодні, згідно з українським законодавством, все це може каратися досить м’яко. Тому ми вимагаємо від Верховної Ради адаптувати національне законодавство до міжнародних норм, щоб було передбачено покарання саме за таку категорію злочинів», – розповів Ігор Котелянець, брат засудженого в окупованому Криму у так званій «справі українських диверсантів» Євгена Панова.

У березні Державний департамент США оприлюднив щорічну доповідь про права людини в світі. У документі згадувався і анексований Крим. Зокрема, в Держдепартаменті відзначили, що на півострові триває практика насильницьких зникнень, тортур, незаконних арештів за політичними мотивами.

wwwcost ads

leave a reply: